Internetová reklama

Hovorí sa, že internet je sieť sietí a nájdete na ňom všetko. To čo potrebujete, aj to, čo nepotrebujete. Čo by ste povedali na reklamu prostredníctvom internetu?

Zviditeľnite svoje služby aj produkty

Potrebujete spropagovať svoj produkt alebo službu? Chcete sa dostať do povedomia ľudí, aby sa Váš podnik rozbehol a mali ste vyššie obraty? V tom prípade Vám môže pomôcť práve reklama. Vďaka nej sa o Vás dozvie široká verejnosť. Tradičné reklamné možnosti začala postupne vytláčať reklama na internete. Pýtate sa prečo?

Internet verzus klasická reklama

Výdobytky modernej technológie spôsobili, že v súčasnosti nájdeme v každej domácnosti počítač aj internet. To znamená množstvo užívateľov a pre Vás to znamená možnosť, ako osloviť čo najviac potencionálnych klientov. Čím viacej ľudí uvidí Vašu reklamu, tým skôr sa dostanete do ich povedomia a tým je väčšia pravdepodobnosť, že o Váš produkt alebo službu prejavia záujem. Pri klasickej reklame napríklad v časopise, alebo na bilborde, môžete osloviť iba určitú časť ľudí. Začína sa Vám to zdať ako zaujímavá možnosť? Nižšie sa pozrieme na jednotlivé druhy reklamy na internete.

Druhy reklamy na internete

Predtým, než si vyberiete určitý druh reklamy, mali by ste podrobne zvážiť, či je to vhodná reklama práve pre Vás. Ide o to, aby ste potom neboli sklamaní z neúspechu. Na internete môžete využiť nasledovné druhy:

Textová reklama – tento druh reklamy sa považuje za najefektívnejší. Pýtate sa prečo? Dôvodom je nízka cena a vysoká flexibilita – môžete rýchlo meniť reklamný text.

Grafická reklama – pri tomto tipe je dôležité, aby baner bol zaujímavý a nápaditý, aby si ho ľudia všimli. Mal by pôsobiť pútavo ale nie vtieravo.

PR články – ide o články, ktoré podporujú vzťahy s verejnosťou. Vďaka nim môžete efektívne informovať širokú verejnosť.

E-mail reklama – vďaka e-mailovej reklame môžete jedným ťahom osloviť veľké množstvo ľudí. Potrebné je však zvážiť, či bude aj efektívna, nakoľko sa často stáva že reklamné a im podobné e-maily končia v spamoch alebo v košoch.

Ako máte možnosť vidieť, možností reklamy na internete je viacero. Môžete si vyberať jednotlivo, alebo staviť na kombináciu niektorých druhov.