3 najpoužívanejšie antivírusy zdarma

Na ochranu svojho počítača pred rôznymi typmi vírusov sa nezaobídete bez antivírusových programov. Na výber máte viaceré možnosti. Buď investujete do drahších antivírusových programov, ktoré ponúkajú kompletnú ochranu. Použiť môžete i antivírusy fungujúce online. Alebo si stiahnete antivírus zadarmo. Ktorý antivirus na stiahnutie je najvyužívanejší?

  1. Antivírusový program NOD32

Tento antivírusový program od slovenskej spoločnosti ESET je považovaný na najlepší antivírus zadarmo. A to nielen podľa ohlasov používateľov, ale tiež na základe rôznych nezávislých testov. K jeho nesporným výhodám patrí najmä jednoduchosť ovládania. Nainštalovať ho teda zvládne aj začiatočník. Ďalšou jeho výhodou je to, že kontrola počítača môže prebiehať na pozadí, zatiaľ čo Vy budete na počítači pracovať. NOD32 nespôsobí žiadne spomalenie počítača. Ponúka tiež kontrolu prichádzajúcej pošty a zároveň programov z balíka Office ešte pred ich otvorením. Bežnému užívateľovi teda tento antivírus zadarmo na stiahnutie úplne postačuje na komplexnú ochranu jeho počítača.

  1. Avast!

Avast! Free antivírus je pôvodom český bezplatný antivírus. Rovnako ako NOD32 je veľmi jednoduchý na používanie. Za menšiu nevýhodu možno považovať to, že ak si stiahnete tento antivírus na rok zadarmo, po roku užívania je nutné obnovovať bezplatnú registráciu. Zaberie to síce iba pár minút, no v prípade, že na to zabudnete, počítač nie je chránený. Avast! chráni takmer pred všetkými druhmi vírusov a aktualizuje sa automaticky každý deň.

  1. Microsoft Security Essentials

Tento antivírusový program je možné používať iba na počítačoch s operačným systémom Windows. Jeho výhodou je však to, že ho možno zadarmo používať nielen v domácnostiach, ale i v malých firmách. Podľa typu Vášho operačného systému si tak môžete zadarmo stiahnuť buď antivírus pre Windows 8, antivírus free download Windows 7… a podobne. Rovnako ako predošlé dva antivírusové programy, aj Microsoft ponúka komplexnú ochranu pre bežných užívateľov.

K ďalším často používaným antivírusom patria AVG, Symantec, či McAfee. Všetky tieto programy tiež môžete využiť ako antivírus pre tablet. Ktorý z týchto antivírusových programov používate a považujete za najlepší a najpoužívanejší antivírus 2014?

 

FOTO: Gajus / Dollar Photo Club